Nowości
G DATA zostawia konkurentów daleko w tyle

G DATA zostawia konkurentów daleko w tyle

Zmiany w strukturach Virus Bulletin spowodowały ogromne opóźnienie publikacji wyników przekrojowego badania i recenzji 35 rozwiązań antywirusowych. Testy przeprowadzono w okresie od lutego do kwietnia 2014 roku na najpopularniejszej obecnie platformie jaką jest Windows 7 (w Polsce 47,71% wszystkich użytkowników internetu korzysta z tego systemu operacyjnego ).

Badania ekspertów z Virus Bulletin od lat są synonimem dokładności i skrupulatności. W przeciągu niecałych dwóch miesięcy skontrolowali oni 35 programów pod kątem wykrywalności na podstawie baz sygnatur, wykrywalności najnowszych zagrożeń tzw. 0-day, stabilności pracy, liczby fałszywych alarmów, funkcjonalności oraz oczywiście wydajności i wpływu na działanie zabezpieczanego sprzętu.

G DATA na tle konkurencji

#detekcja

Można oskarżać niemieckiego producenta o monotonność, gdyż po raz kolejny oprogramowanie z Bochum zdeklasowało swoich najgroźniejszych rywali. Ale po kolei. W badaniu detekcji na podstawie baz sygnatur G DATA ANTIVIRUS osiągnął stuprocentową skuteczność wystrzegając się jednocześnie fałszywych alarmów. Nie można tego powiedzieć o oprogramowaniu PC Pitstop PC Matic, które oznaczyło jako szkodliwe 1065 zdrowych plików (sic!). Wyobraźcie sobie jakie spustoszenie na komputerze użytkownika może spowodować usunięcie lub przeniesienie do kwarantanny, tak dużej liczby zdrowych i najczęściej niezbędnych do działania systemu plików.

#użyteczność

Większość produktów bardzo dobrze poradziła sobie z detekcją na podstawie baz sygnatur, jednak pierwsze schody zaczęły się w momencie kiedy badacze postanowili sprawdzić działanie i stabilność testowanych antywirusów. Tu także G DATA nie zawiodła i uzyskała maksymalną możliwą ocenę.

„Badane oprogramowanie instaluje się w rozsądnym czasie oraz prezentuje nam rzeczowy, przejrzysty i prosty w obsłudze interfejs. Stabilność po raz kolejny bez zarzutu.” Virus Bulletin, 07.2014

#wydajność

Oryginalna, autorska technologia antywirusowa CloseGap, która uaktywnia dodatkowy silnik antywirusowy jedynie w momencie zagrożenia, pozwoliła na osiągnięcie bardzo dobrego rezultatu w teście wydajności. G DATA wydłużała czas standardowych działań na plikach średnio o niecałe 20% w zestawieniu z Windows Defender. Poniżej prezentujemy dokładne wyniki.

BADANIE WYDAJNOŚCI
Oprogramowanie   Standardowe działania na plikach – wydłużenie czasu
Arcabit IS   164,56%
Avast Free AV   61,54%
Bitdefender AV+   1574,74%
Kaspersky IS   62,01%
G DATA ANTIVIRUS   19,86%

#RAP

Ostatnim etapem badania był test ochrony proaktywnej i reaktywnej, którego wynikiem jest uśredniony poziom detekcji określany jako RAP (reactive and proactive). Część reaktywna została podzielona na dwie części. Pierwsza próba składa się ze szkodliwych plików odkrytych od 1 do 5 dni przed badaniem, druga próbka to pliki odkryte od 6 do 10 dni przed testem. Podobnie sprawa ma się z określeniem poziomu ochrony proaktywnej. Tu także podzielono paczki wirusów na te odkryte do 5 dni po zatrzymaniu aktualizacji baz sygnatur badanego antywirusa oraz te, które pojawiły się na 6 do 10 dni po wstrzymaniu aktualizacji. G DATA ANTIVIRUS osiągnął najlepszy wynik wśród wszystkich produktów certyfikowanych przez Virus Bulletin – współczynnik RAP 95,66%!

„Wykrywalność była bardzo wysoka, wyniki godne pochwały nawet przy najnowszych próbkach malware’u w teście proaktywnym. Wymogi certyfikacji zostały z łatwością spełnione dając G DATA kolejną nagrodę VB100 do wciąż powiększającej się kolekcji.” Virus Bulletin 07/2014

DETEKCJA RAP
Oprogramowanie   RAP
Arcabit IS   92,8%
Avast Free AV   77,2%
Bitdefender AV+   93,8%
Kaspersky IS   86,8%
ESET NOD32   86,1%
G DATA ANTIVIRUS   95,6%

Kolejny raz oprogramowanie G DATA okazało się bezkonkurencyjne w wyścigu antywirusów. Zaufaj solidnej niemieckiej ochronie.

G DATATRUST IN GERMAN SICHERHEIT.

PEŁNE WYNIKI VIRUS BULLETIN>>

G DATA ANTIVIRUS – podstawowe zabezpieczenie

Nasze oprogramowanie zapewnia najlepszą możliwą ochronę przed wirusami oraz zabezpiecza Twoje transakcje bankowe i zakupy online. Z antywirusem G Data żadne cyfrowe zagrożenia nie będą już straszne!

Cena: 1 PC / 1 ROK – cena rekomendowana 109,95 PLN